COSLAT FİREWALL

5651 Uyumlu Güvenlik Duvarı

İnternet erişimlerinizi düzenleyen ve 5651 sayılı yasaya uygun şekilde kayıt altına alarak imzalayan güvenlik duvarı sistemidir. Paket filtreleme, Vekil Sunucu (Proxy), URL Filtreleme, VPN gibi özellikleri üzerinde barındıran farklı ölçeklerde UTM çözümlerdir.

Coslat Firewall

Dışarıdan gelebilecek saldırılara karşı,Paket filtreleme, Vekil Sunucu (Proxy), URL Filtreleme, VPN gibi özellikleri üzerinde barındıran farklı ölçeklerde UTM çözümlerdir. Dışarıdan gelebilecek saldırılara karşı korumanın yanında, Url filtreleme ve Proxy özellikleri sayesinde internet kullanımını kullanıcı ve grup bazlı sınırlandırarak, çalışanlarınızın internette geçirdikleri vakit kaybını en aza indiriyoruz.

internet üzerinden gelebilecek sanal saldırılara karşı güvenliği, ayrıca iş akışlarının sanal ortama taşınması da veri güvenliğini ön plana çıkarmıştır. Şirket içerisindeki internet kullanımı ve vazgeçilmezlik, kullanıcıların sadece iş için değil kişisel ve eğlence amaçlı olarak da internette vakit geçirmelerine neden olmuş, iş performansını önemli ölçüde azaltmıştır.

Coslat Güvenlik çözümleri ile sizi dışarıdan gelebilecek saldırılara karşı korumanın yanında, Url filtreleme ve Proxy özellikleri sayesinde internet kullanımını kullanıcı ve grup bazlı sınırlandırarak çalışanlarınızın internette geçirdikleri vakit kaybını en aza indiriyoruz.

Ürün Özellikleri

Küçük ve Orta büyüklükdeki networklerde firewall + log çözümü olarak sunulan Server çözümüdür. Firewall, VPN Server ve Log Server olarak kullanılabilir. 5651 Nolu kanun gerekliliklerini yerine getirmektedir.

Ürünün Teknik Özellikleri

Hem statik, hem dinamik IP Trafiğini Loglar. 5651 sayılı kanuna uygun Elektronik Zaman Damgası ile imzalamış log tutar. Aynı anda birden fazla noktada log tutabilir.

Syslog özelliği

Coslat Log Server Mirror , log iletim standardı olan syslogu kullanarak merkezi log tutma özelliğini taşımaktadır. Syslog standardında log kaydı yapabilen cihazlardan (cisco,isa vs) iletilen logları alabilir ve belirli kriterlere göre ayırarak saklayabilir, 5651 sayılı kanun gereği imzalayabilir. Windows tabanlı İstemci yada sunucular üzerine kurularak servis olarak çalışabilen agent sayesinde istenilen tüm logların syslog ile taşınması ve imzalanarak kayıt altına alınmasını sağlamaktadır.(DHCP, IIS, Mail, Sistem olayları vb…

 • Türkçe Web ara yüzü,
 • 5651 Kanununa uygun Elektronik Zaman Damgası ile imzalı kayıt tutabilme,
 • Kullanıcı ve Grup bazlı kısıtlamalar oluşturabilme,
 • Routing, Nat ve Bridge olarak yapılandırılabilme,
 • Url, Ftp içeriklerini ve Mail başlık bilgilerini kayıt altına alabilme,
 • Bant genişliği limitlemesi ile internet kullanıcılarının homojen olarak internet kullanımını sağlayabilme,VPN Server olarak yapılandırılabilme
 • Aynı anda kayıtları kendi üzerine yazabildiği gibi dosya sunucu, ftp sunucu gibi diğer konumlara da iletebilme,
 • Birden fazla diske aynı anda kayıtları yazarak disk arızalarında kayıt kayıplarını engelleyebilme,
 • Belirlenen takvime göre otomatik ağ üzerinden yedek alabilme,
 • Saldırı Tespit ve Engelleme sistemi sayesinde yüksek güvenlik sağlama,
 • Sürekli güncellenen kara liste ile bilinen zararlı ve sakıncalı web sitelerine erişimi engelleme,
 • Proxy Sunucu olarak yapılandırılarak internete giriş için Etki alanı kullanıcı adı ve şifrelerinin kullanılması sağlayabilme,
 • DHCP sunucu ve DHCP Aracısı ( DHCP Relay Agent ) olarak yapılandırabilme,
 • SysLog Server özelliği ile diğer yazılım ve donanım üzerinden aldığı kayıtları imzalayıp saklayabilme,
Coslat Firewall Coslat Firewall Coslat Firewall Coslat Firewall Coslat Firewall Coslat Firewall Coslat Firewall Coslat Firewall

Coslat Web Kimlik Doğrulama Servisi (WKS)

Kurumsal ağlarda kullanılan bir çok uygulama farklı veritabanları ve kimlik doğrulama mekanizmaları üzerinde yetkilendirme yapmaktadırlar. Kurumlar içinde kullanılan Hostspot ve Güvenlik duvarı uygulamalarının var olan kimlik doğrulama sistemlerine entegrasyonları ile güvenlik ve yönetim kolaylığı sağlanabilir. Coslat Web Kimlik Doğrulama servisi harici bir veritabanına bağlanarak Hotspot hizmeti verilen istemcilerin internet erişimlerinin yönetimi için ekstra güvenlik sağlayabilir.

WKS

Coslat Web Kimlik Doğrulama Servisi Oracle, Mssql, Mysql ve Access veritabanlarından kayıtların okunmasını sağlayarak internet erişimini entegre olunan veritabanı kayıtları doğrultusunda sağlayabilmektedir.

Bu sayede Otel Uygulamalarının veritabanlarında bulunan check in yapmış müşterilerin doğrulanmasını ve internete çıkışını sağlayabilir, kart okuma sistemleri ile entegre çalışarak firma kurumu ziyaret eden kişinin bilgilerini doğrulayabilir.

Coslat Hotspot & Firewall sistemlerinin kimlik doğrulamada kullandıkları web servis ile dağınık yapılarda bulunan pek çok Hotspot ve Firewall un aynı veritabanından kimlik doğrulama işlemlerini gerçekleştirmesi sağlanabilir.

Coslat Hotspot & Firewall Kimlik Doğrulama;

a. Radius & IAS
b. LDAP
c. Etki Alanı
d. Yerel Veritabanı
e. Harici Veritabanları : Oracle, Mysql, Mssql ve Access veritabanlarına yerel ve uzaktan bağlantı kurabilme

Sistem Gereksinimleri:

1. IIS 6.0 ve üstü
2. Net Framework 4.0
3. Office 2007 Runtime
4. Oracle Client (Oracle DB Bağlantısı için)

Coslat Monitor (Raporcu)

Coslat Monitor , Coslat Firewall, Hotspot ve Mirror uygulamalarında oluşturulan zaman damgalı kayıtların analiz edilmesini ve raporlanmasını sağlayan uygulamadır.

Oluşturulabilen Raporlar:

1. IP,MAC, URL , Kullanıcı Adı (GSM No, Tckimlik No, Kullanıcı), Erişim tarihi bazlı raporlama
2. Günlük, Haftalık , Aylık Rapor oluşturabilme
3. Gelişmiş arama seçenekleri (Tarih aralığı , IP, MAC, URL, Http Metot filtreleme)
4. Hotspot kullanıcı isimleri ile IP , MAC adreslerinin ilişkilendirilebilmesi.
5. Oluşturulan raporların anlık görüntülenmesi ve excel formatında kaydedilebilmesi
Uygulamanın ana ekranında "Kullanıcı Bazlı Raporlarına " tıklanarak raporlar görüntülenebilir.

Firewall Rapor

Raporlar Excel formatında dışarıya aktarılabilir.

Firewall Rapor

Raporlar Excel formatında dışarıya aktarılabilir.

Hotspot uygulaması ile internet erişimi sağlanıyor ise IP ve MAC eşleşmesi ile kullanıcıların internet üzerindeki eylemleri giriş yapılan yönteme göre ilişkilendirilmektedir. (T.C. Kimlik No, GSM No, Kullanıcı Adı).

Raporlar içinden detaylı arama yapılmak isteniyor ise sol menüde bulunan " URL Raporlama " tıklanarak IP, Kullanıcı, URL, MAC, Tarih ,Saat ve HTTP Metot bazlı sorgulamalar yapılabilir.

Kurulum, Detaylı Bilgi, İçerik Ve Daha Fazlası İçin tıklayınız..